Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
eGPU
Chciałem zapytać o wasze ewentualne doświadczenia z eGPU i możliwość wykorzystania go w ocl lub piryt.

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, można wtedy bez problemu pracować na swoim oszczędnym lapku z intelkiem i integrowaną kartą w terenie, a po powrocie do domu podpinamy jakiąś desktopową kartę AMD i lecimy, można piłować do woli (przynajmniej teoretycznie).
Fajniej też mieć możliwosć wpakowania do plecaka desktopową wydajną karte nie musząc piłować wbudowanej karty w laptopie za milion złotych albo targania stacjonarki ze sobą (oczywiście przyjmując scenariusz "pracy delegacyjnej" Wink )

Więc pytania są następujące:
-Używał ktoś?
-Jak z teoretyczną pracą takiego układu w slocie expresscard(dla potomności inne łącza też warto podsumować, ale głównie interesuje mnie EC)?
-jakieś problemy wynikające z używania?
Poczytaj sobie http://forum.benchmark.pl/blog/4/entry-2...-laptopie/
(11-14-2013, 5:30)goniec52 napisał(a): Poczytaj sobie http://forum.benchmark.pl/blog/4/entry-2...-laptopie/

poczytałem to, poczytałem inne i wiem z czym to się je, ale jak takie bajery pod debianem/kali sobie radzą? o ile w ogóle...
No i czy ktoś takim próbował testować?

Jeśli nikt to pozostaje mi zagadać do ludzi którzy robili takie cuda i poprosić o sprawdzenie relacji eGPU-linux.
oclhashcat+ oraz pyrit na tym działają... nie ma nawet problemów z sterownikami. Sprzęt jest rozpoznawany jako ES-2-PCIe bridge a karta jako karta.
Wydajność niestety jest niższa niż ta sama karta w kompie... ja przez 3 dni miałem ASUS HD7870 DC2 który w stacjonarce robi 90k H/s przez mostek zaledwie 70-78 kH/s próbowałem podpiąć HD 7970 DC2 TOP ale efekt był marny 72-80 kH/s. Dodatkowo cała konstrukcja jest ogromna. Zasilacz + obudowa to rozmiar małej budy.
Pomijając kwestię czy warto czy nie to:
1.Którą wersję układu miałeś PE4H v2.4, PE4H v3.2 czy PE4L v2.1?
2.Patrząc na benchmarki czy nie lepiej spisała by się nvidia?
3. łączyłeś przez mPCI czy expresscard?

edit: w sumie poruszając kwestię czy warto, zamiast desktopa w tej cenie jako maszynka do testowania to chyba nie idzie złapać nic lepszego i lepiej mieć mobilnego lapka + eGPU zamiast mobilnego lapka + stację? (lepiej=tainej).
1. Niestety nie pamiętam
2. w obliczeniach hashcat+ nvidia leciała pełną parą przez ten mostek... ale pełna para dla GT760 to było marne 20-25kH/s więc śmiech na sali. W kilku prostych benchmarkach było widać spadek wydajności na Radeon-ach i na nVidia.
3. ExpressCard
hm, więc z tego co wyczytałem na razie to wąskim gardłem mogła być starsza wersja układu, stąd tak znacząco niższy wynik niż na stacjonarce.

Nic, jak działa wszystko ładnie to i tak zdecyduje się na to rozwiązanie najprawdopodobniej (nie potrzebuję kupować nowej stacjonarki tylko do tego celu, bo od grania to ja mam konsole).

Powiedz mi jeszcze jak będzie z obsługą pod kali? czy jeśli będę używał procesora z serii ix (conajmniej 5) ze zintegrowaną kartą, a do testowania haseł będę chciał używać karty zewnętrznej ATI to powinienem zaczekać na kali w wersji amd i czy będzie wszystko pod nią dobrze pracować w takim układzie?

Tyle z moich pytań, i jeśli ma ktoś jakieś ciekawe spostrzeżenia to proszę pisać Smile
Mostek który miałem to Vidock 4+ i używałem loader-a z eGPU tak aby obraz był wyświetlany na zintegrowanym monitorze.

Obsługa Kali jest dobrza, ale procesor nie ma znaczenia.
Ja raczej jak kupię to zestaw DIY bo vidock troszkę drogo wychodzi płacąc tak na prawdę za obudowę (którą mogę zrobić sam) i zasilacz o ograniczonej mocy bez możliwości wymiany.

Tak czy inaczej to jest rozwiązanie dla mnie: <2kpln za lapka + ~1kpln za prawie 80kH/s to niezły wynik bez potrzeby posiadania dwóch komputerów lub jednego ultra drogiego i niemobilnego lapka gamingowego Smile
Oczywiście że się da podłączyć inny zasilacz... bez większego problemu.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u