Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
eGPU
#1
Chciałem zapytać o wasze ewentualne doświadczenia z eGPU i możliwość wykorzystania go w ocl lub piryt.

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, można wtedy bez problemu pracować na swoim oszczędnym lapku z intelkiem i integrowaną kartą w terenie, a po powrocie do domu podpinamy jakiąś desktopową kartę AMD i lecimy, można piłować do woli (przynajmniej teoretycznie).
Fajniej też mieć możliwosć wpakowania do plecaka desktopową wydajną karte nie musząc piłować wbudowanej karty w laptopie za milion złotych albo targania stacjonarki ze sobą (oczywiście przyjmując scenariusz "pracy delegacyjnej" Wink )

Więc pytania są następujące:
-Używał ktoś?
-Jak z teoretyczną pracą takiego układu w slocie expresscard(dla potomności inne łącza też warto podsumować, ale głównie interesuje mnie EC)?
-jakieś problemy wynikające z używania?
#2
Poczytaj sobie http://forum.benchmark.pl/blog/4/entry-2...-laptopie/
#3
(11-14-2013, 5:30)goniec52 napisał(a): Poczytaj sobie http://forum.benchmark.pl/blog/4/entry-2...-laptopie/

poczytałem to, poczytałem inne i wiem z czym to się je, ale jak takie bajery pod debianem/kali sobie radzą? o ile w ogóle...
No i czy ktoś takim próbował testować?

Jeśli nikt to pozostaje mi zagadać do ludzi którzy robili takie cuda i poprosić o sprawdzenie relacji eGPU-linux.
#4
oclhashcat+ oraz pyrit na tym działają... nie ma nawet problemów z sterownikami. Sprzęt jest rozpoznawany jako ES-2-PCIe bridge a karta jako karta.
Wydajność niestety jest niższa niż ta sama karta w kompie... ja przez 3 dni miałem ASUS HD7870 DC2 który w stacjonarce robi 90k H/s przez mostek zaledwie 70-78 kH/s próbowałem podpiąć HD 7970 DC2 TOP ale efekt był marny 72-80 kH/s. Dodatkowo cała konstrukcja jest ogromna. Zasilacz + obudowa to rozmiar małej budy.
#5
Pomijając kwestię czy warto czy nie to:
1.Którą wersję układu miałeś PE4H v2.4, PE4H v3.2 czy PE4L v2.1?
2.Patrząc na benchmarki czy nie lepiej spisała by się nvidia?
3. łączyłeś przez mPCI czy expresscard?

edit: w sumie poruszając kwestię czy warto, zamiast desktopa w tej cenie jako maszynka do testowania to chyba nie idzie złapać nic lepszego i lepiej mieć mobilnego lapka + eGPU zamiast mobilnego lapka + stację? (lepiej=tainej).
#6
1. Niestety nie pamiętam
2. w obliczeniach hashcat+ nvidia leciała pełną parą przez ten mostek... ale pełna para dla GT760 to było marne 20-25kH/s więc śmiech na sali. W kilku prostych benchmarkach było widać spadek wydajności na Radeon-ach i na nVidia.
3. ExpressCard
#7
hm, więc z tego co wyczytałem na razie to wąskim gardłem mogła być starsza wersja układu, stąd tak znacząco niższy wynik niż na stacjonarce.

Nic, jak działa wszystko ładnie to i tak zdecyduje się na to rozwiązanie najprawdopodobniej (nie potrzebuję kupować nowej stacjonarki tylko do tego celu, bo od grania to ja mam konsole).

Powiedz mi jeszcze jak będzie z obsługą pod kali? czy jeśli będę używał procesora z serii ix (conajmniej 5) ze zintegrowaną kartą, a do testowania haseł będę chciał używać karty zewnętrznej ATI to powinienem zaczekać na kali w wersji amd i czy będzie wszystko pod nią dobrze pracować w takim układzie?

Tyle z moich pytań, i jeśli ma ktoś jakieś ciekawe spostrzeżenia to proszę pisać Smile
#8
Mostek który miałem to Vidock 4+ i używałem loader-a z eGPU tak aby obraz był wyświetlany na zintegrowanym monitorze.

Obsługa Kali jest dobrza, ale procesor nie ma znaczenia.
#9
Ja raczej jak kupię to zestaw DIY bo vidock troszkę drogo wychodzi płacąc tak na prawdę za obudowę (którą mogę zrobić sam) i zasilacz o ograniczonej mocy bez możliwości wymiany.

Tak czy inaczej to jest rozwiązanie dla mnie: <2kpln za lapka + ~1kpln za prawie 80kH/s to niezły wynik bez potrzeby posiadania dwóch komputerów lub jednego ultra drogiego i niemobilnego lapka gamingowego Smile
#10
Oczywiście że się da podłączyć inny zasilacz... bez większego problemu.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u