Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
eGPU
No ale wtedy ta ładna skrzynka już nie jest ładną skrzynką.
Chodzi mi o to że płacisz za gotowy zestaw który jest ładny, kompaktowy w miarę.
Ale już duży zasilacz do niego nie wejdzie (do tej skrzyneczki dedykowanej) i musiał by leżeć obok, a nie po to chyba płaci się za takie rozwiązanie żeby potem i tak mieć wszystko osobno.
W sumie masz rację... ale nie rozumiem o co chodzi z tą ładną skrzyneczką.
ViDock 4+ daje zasilacz z dwoma jack-ami, nic nie stoi na przeszkodzie aby zamiast niego dać ATX-a dowolnego... ja dorwałem 450W Seasonic w formacie 1/2 standardowego zasilacza.

Jedyne co nie jest tak z ViDock to fakt że GPU się w nim grzeje bo te małe otworki to troszkę za mało.
Z tą ładną skrzyneczką chodzi o to że jest ładna, ale z leżącym obok atx-em traci sens, no i jak sam mówisz grzeje się.
Idealnym rozwiązaniem była by obudowa ze slotem na kartę i na zasilacz, jak w normalnych obudowach klasy PC.
Ale to można samemu poskładać choćby z plexi i dorzucić aktywne chłodzenie.

A jak długo udało Ci się piłować kartę bez przegrzania czegokolwiek?

ps. mam jeszcze jedno pytanie co do konfiguracji kali z eGPU, mianowicie:
tutaj->http://backtrack.pl/pobieranie/ jest napisane że jak chce używać sterowników amd to nie mogę mieć karty intela zintegrowanej.
Czy dobrze zrozumiałem że nie da rady mieć procka na intelu z iGPU+eGPU do testowania hashcatem/pirytem?
Czy konflikt sterowników nie będzie istniał i mogę śmiało w terenie używać intelowskiej hd3000 a po powrocie po prostu podłączyć radka pod eGPU i ruszać z crackiem?
Piłowałem HIS HD 5670 IceQ @ 1GHz Core przez 3 lata... bez zająknięcia. Sprzedałem go i ktoś piłuje go dalej.
Mam 2x XFX HD 6870 @ 1050MHz Core których nie mogę sprzedać za sensowną cenę, piłowałem je około 2 lat, bez usterki.
Ale trafił mi się ASUS HD 7870 DC2 rev.1 miałem dwa, pierwszy zdechł po ~0,5roku kolejny po roku. Na gwarancji wymienili mi na 7950 DC2 które piłuje na biosie od XFX 7970 Black @1200MHz bez zająknięcia od 2-3 miesięcy (gwarancja 3 lata). Teraz mam ich 4 bo to świetna karta.
2x AMD Radeon 7990 pogrywam na nich, czasem coś zmielę, ale one mają około 2-3 miesiące.
Miałem kilka 5970 oraz 5990 głównie oryginały AMD, były z nimi same problemy, głównie naprawy. Przegrzewały się, wywalały... ale karty miałem używane.
Znajomy mieli na 2x HD 5990 od 2 lat, ale kupił NOWE, bez śladu problemów a tak jak u mnie mielą 24h/dobę.

Wszystkie karty u mnie chodzą w BARDZO wentylowanych obudowach lub wiszą wyciągnięte na rosterach i mocno owiewane.
Pomysł z rosterami podpatrzyłem od jednego z bywalców forum, bo wcześniej pakowałem karty jak szprotki do płyty Smile
Na rosterach?! możesz przybliżyć o co chodzi?
W ogóle widzę że nie oszczędzasz grafiki, fajne rozeznanie dał mi ten Twój post Smile

A jeszcze możesz odpowiedzieć na moje pytanie odnośnie zintegrowanej grafiki od intela i zewnętrznej AMD? Czy jestem skazany na sztywne korzystanie z jednej lub drugiej zawsze, czy mogę używać poza domem integry a w domu zewnętrznej na tym samym systemie bez konfliktowo i bez kombinowania ze sterownikami? (nie chce używać live, ani VM, chodzi o system wrzucony na dysk na stałe).
Aktualnie tylko pyrit ma problem z zintegrowaną grafiką intel-a, oclhashcat+ nie... ale oba programy na procesorach Intel-a z HT działają dużo wolniej, oznacza to że grafiką będzie liczyć wolniej... ale możesz to wyłączyć.
W zasadzie nie do końca o to mi chodziło, bo teorię pracy tych programów na gpu znam.
Raczej chodzi mi o sam system czy nie będzie problemu w terenie korzystać z intelowskiej, a do łamania zewnętrznej grafiki.
Czy nie jest tak że mam albo zewnętrzną albo intelowską, a nie obie zainstalowane w systemie tak żebym w zależności od potrzeb, mógł korzystać z wybranej. (w teren, mobilnie, bez łamania czegokolwiek a jedynie do trybu graficznego - integra. Po powrocie podpinam eGPU i na tym samym systemie z tym samym zestawem sterowników uruchamiam eGPU i wtedy biorę się za łamanie hashy).
Czy nie będzie tak że po zainstalowaniu eGPU odepnę zewnętrzną grafikę żeby wziąć lapka na wycieczke i system zwariuje w trybie graficznym, albo odwrotnie.
suma sumarum, mogę mieć zainstalowane sterowniki do obu grafik i używać jednej lub drugiej w zależności od potrzeb czy po zainstalowaniu jednej jestem na nią skazany bo będzie problem z używaniem systemu?

Jaśniej już nie potrafię, przepraszam że męczę ale na prawdę nie mogę znaleźć nigdzie informacji o tym, a na stronie z backtracka dodatkowo wynika że igpu oraz egpu nie mają szans istnieć na jednej maszynie. Smile
Działać będą oba... ale zasada działania AMD Stream i CUDA jest taka że karta używana do liczenia musi być zainicjowana... tz. w aktualnej fazie rozwoju, że musi coś wyświetlać.
A wieć jak będziesz liczył Intel musi leżeć a eGPU musi wyświetlać obraz... po odłączeniu grafikę możesz puścić na Intel-a ale ten nie jest wspierany przez hashcata czy inne programy.
dooookładnie o to mi chodzi, więc wszystko będzie śmigać tak jak to sobie wymyśliłem.
Nie mam więcej pytań, dzięki Tommy. Smile

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u