Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOR i ukrycie tożsamości maila...
Witam, mam za zadanie do przełożonego wysłać mail, ale w taki sposób, żeby nie mógł mnie zlokalizować pod wzgledem domeny, ip itp...
Pomyślałem o TOR ale czy to wystarczy?? Jako podpowiedź dał mi informację o zrobieniu fałszywej stronki... i tego nie rozumiem.

Pozdrawiam
Sebastian
Ech, czy to taki problem?
o2 nie pozwala zakładania kont z TORa ... ale onet już nie ... możesz sprawdzić inne ...

1. logowanie TOR
2. zakładasz majla
3. wysyłasz wiadomość
4. NIGDY, PRZENIGDY nie logujesz się na tego majla bez TORA!!!

Wsio.

PS. donosy są beeee ... jeśli komuś nie możesz powiedzić czegoś prosto w twarz - to nie mów tego.
(10-07-2013, 11:00)Heron napisał(a): PS. donosy są beeee ... jeśli komuś nie możesz powiedzić czegoś prosto w twarz - to nie mów tego.

jaki donos??? napisałem w jakim celu umieściłem posta???
mam do zrealizowania zadanie, tylko podpowiedź trochę mnie zmyliła bo myślałem, że tor będzie wystarczający...
hmm ... sprawdze i zobacze co z tego powyżej wyjdzie... Wink

Pozdrawiam
hmmm, nie określiłeś ... czy chcesz być całkiem anonimowy ... czy wysłać majla z adresu imię.nazwisko@gmail.com ...
troszkę za mało informacji.
(10-07-2013, 12:54)Heron napisał(a): hmmm, nie określiłeś ... czy chcesz być całkiem anonimowy ... czy wysłać majla z adresu imię.nazwisko@gmail.com ...
troszkę za mało informacji.

Aaa masz rację zwracam honor.. Smile

aktualnie wdrażam się w BT, metasploita itp... w linuxie jako takim coś ogarniam ale bezpieczenstwo sieci pokazuje mi jakbym odkrywał ten OS na nowo Wink stąd moje czasami głupawe pytania... Wink

wracając do meritum... tworząc czyste konto pocztowe poprzez TOR i rzeczywiście nie zostawiając tam nigdy śladu po normalnym logowaniu bez TOR'a, można powiedzieć ze jest to nie do wyłapania.... a co do tego co Ty napisałeś... jaki ślad może pozostać jeżeli wyslę wiadomość ze swojego maila tyle ze bedac podlaczonym do TOR'a? Co może w odczytać osoba poza trescia oczywiscie i nazwą oraz domeną??
nie będzie znana twoja lokalizacja ... ale jest to totalnie bez sensu Wink
logowanie się na dane konto ... lub jakiekolwiek inne działania poza TORem, powodują totalny bezsens TORowania ruchu.

TOR lub REAL, koniec ... porównywania, nie łącz tych odrębnych światów

w TOR można spokojnie pracować, bez problemów łącząc się systemami do tego przeznaczonymi.
jeśli tylko chcesz ukryć swoją działalność przez kolegami - używaj systemów typu Whonix, bardzo dobrze się sprawdzają przy codziennej pracy.
Masz swój system (np. Windows) i na tym pracuje VirtualBOX z Whonix'em ... którego używasz TYLKO i wyłącznie do sprawdzania stron, gdzie złamanie zabezpieczeń obecnego systemu jest realne.

Jak się zbiorę w sobie, opiszę podstawy anonimowości - nie chodzi nawet o narzędzia, bo to jest oczwywiste - ale schematy zachowań Smile

Aby osiągnąć przyzwoity poziom anonimowości, niezbędna jest paranoja maniakalno prześladowcza ... wszędzie, wszystko Cię podgląda Wink Big Grin
(10-07-2013, 13:13)Heron napisał(a): Aby osiągnąć przyzwoity poziom anonimowości, niezbędna jest paranoja maniakalno prześladowcza ... wszędzie, wszystko Cię podgląda Wink Big Grin

awesome SmileSmile

thx Smile
Zaintrygował mnie ten topik i napisze kilka zdań :>
Nie zgadzam się do końca z Tobą Heron ;>

(10-07-2013, 13:13)Heron napisał(a): nie będzie znana twoja lokalizacja ... ale jest to totalnie bez sensu Wink

Po kilkuminutowym przemyślunku widzę tutaj jedno ale to jedno bardzo ciekawe zastosowanie...
Wywołanie ciekawego "chaosu".
Wyobraźmy sobie poniższą sytuację:
Kolega ma maila służbowego na którego loguje się zawsze z tego samego IP i lubi swojego szefa itd. i nagle potajemnie wykorzystuje TOR-a aby się zalogować na to konto - oczywiście jest kilka nieudanych prób zalogowania przez kilka dni (dla ściemy) aż pewnego dnia jest udana próba zalogowania... Wysyła do szefa kilka "niemiłych" słów, kasuje maila z wysłanych i czeka...
Szef na pewno się zgłosi Smile i może próbować np. zwolnić kolegę i mu się to udaje. A kolega staje w zaparte, że nic nie wysyłał itd. i nagle jest sprawa w sądzie, a na sprawie okazuje się, że ktoś się włamał, że niedokładnie sprawdzili serwery mailowe i kolega może dostać ładne odszkodowanie, powrót do pracy i dożywotnie "lubie to" od szefa Wink
Więc dziwne kombinacje mogą dawać "ciekawe" efekty...
.
Kombinujesz Smile
Teoretycznie tak - a życie swoje.
Pracodawca źle zabezpieczył swoje konto, pracownik nie dopilnował Wink jakieś dyskusje?
Acha, przyczyną rozwiązania umowy jest .... "Utrata zaufania".
Panowie... nie umoralniajmy się... ;p tutaj chodzi o kwestię techniczną a nie moralną... no chyba, że ktoś ma z góry złe intencję.. Wink
Ja takowych bynajmniej nie mam... Smile

a co do Herona, zrobiłem jak napisałeś, i rzeczywiście poźniej wszedłem kod całej wiadomość, i rzeczywiście był IP który wtedy miałem z TOR'a,
mało tego... nigdzie w składni szczegółowej kodu źródłowego wiadomości nie było ani literki na temat ze to jest z jakiegoś serwera Tor'a, do tego po drodze przekaźnikami były 3 serwery ktorych IP były gdzieś... hmmm na środku oceanu spokojnego hahaha,, przyblizalem bardzo ale nawet wysepki tam nie bylo... hahaha
wracajac do meritum... pytanie number 2 Smile? czy jest możliwość gdzieś po drodze zaszyfrować badz ukryc swoj adres mail??... moze i to glupie pytanie odpowiadajac sobie samemu na nie..., że chyba nie skoro ip i tak tutaj nic nie dalo... IP z konca swiata.. ale domena z Polski.... no chyba ze są jakieś pomysły... Wink