Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Pełna" anonimowość
Question 
Witam.
Chciałbym się zapytać czy da się uzyskać pełną anonimowość w sieci ta, aby nikt po adresie ip i innych rzeczach nie doszedł do naszego komputera.
Chodzi o to gdy wchodzę na różne strony nie chce, aby niepożądane strony zbierały moje dane, a jeśli wpadnie taka strona która przechwyci ip lub inne dane to, aby nie mogła po ip dojść i dowiedzieć się różnych danych.
Czy istnieje możliwość pełnej anonimowości?
Znam takie urządzenie jak tor który korzysta z proxy, ale podobno można i to ominąć jakoś i dojść.
Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nieznanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy.
~ Albert Einstein
Nigdy nie jesteś w 100% anonimowy w sieci. Zawsze pozostawiasz jakiś - nawet najdrobniejszy - ślad po swojej bytności. W razie konieczności, ustalanie konkretnego IP może trwać krótko, długo lub bardzo długo. TOR i inne tego typu programy powodują, że ustalanie IP przenosi się do tej trzeciej, ostatniej grupy. Łączenie tych programów powoduje, że masz prawie 100% anonimowość w sieci.

http://backtrack.pl/2010/04/01/jak-ukryc...proxy-tor/
Postaram sie jutro napisac fajny artykul na ten temat ... Smile
Taki na czasie ... wlasnie bawie sie testami, jak skoncze to cos wyskrobie.

PS. proponuję troszkę poczytać i zapoznac się z czymś takim ... whonix.org - szybkie i na temat. można używać podczas normalnej pracy systemu, jako przeglądarkę do sprawdzania 'dziwnych' stron internetowych.
Dzięki i na pewno się ten artykuł nie jednemu przyda Smile
PS. A nie da się zrobić jakoś tak, aby nie doszli?Lub zajeło im to bardzo, bardzo dużo czasu? Tor jest wytarczający?
A i gdy się połącze np. z routerem sąsiada i ktoś by próbował dojść do mojego kompa po ip, którego nie zabezpieczałem przez żadne proxy itd. to by mogli dojść do mojego kompa? Czy wtedy by się stało to niemożliwe?
Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nieznanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy.
~ Albert Einstein
A feeee ... sąsiada? (rozumiem że posiadasz jego zgodę?)

Już kiedyś było to poruszane ... nie ma 'pełnej' anonimowości w sieci ... chyba że zachowasz zdrowy poziom paranoi (jednorazowe karty sim, telefony, komputery, karty sieciowe, kupowane w miejscach bez kamer ... nie liczysz się w tym przypadku z kosztami).
Nie mam pojęcia co kombinujesz - do zwykłego sprawdzania stron - whonix lub inna łączność z TOR - wystarczy.
Dlaczego właśnie mówię o whonix - internet przeglądasz na wydzielonej wirtualnej jednostce, posiadającej łączność TYLKO przez TORa.

PS. zerknij jeszcze na hxxps://tails.boum.org/index.en.html lub hxxp://dee.su/liberte

tak na marginesie ... zmieniasz MAC adres karty sieciowej przy każdorazowym logowaniu? bo to że czyścisz 'ciasteczka' to tak oczywiste że nie muszę mówić ...
Z tym sąsiadem dałem tylko przykład abyście zrozumieli i 1 lepszy przykład który wpadł do głowySmile
Jeśli chodzi o MAC to nie zmieniam. Pytając się kiedyś kogoś, powiedział mi, że MAC do wykrycia nie jest potrzebny. Wiedz jestem w kropce.Wytłumaczy mi ktoś czemu MAC warto zmieniać i jaką role odgrywa w odnalezieniu sprzetu.
A ciasteczka czyszczę raz na dzień. Jest jakiś program który sam czyści ciasteczka przy kazdym wyjściu lub wejściu do internetu?
~ Albert Einstein
(08-30-2013, 22:58)G4m3killer napisał(a): Z tym sąsiadem dałem tylko przykład abyście zrozumieli i 1 lepszy przykład który wpadł do głowySmile
No no, ja zaraz dzwonię do sąsiada i się zapytam Smile.

(08-30-2013, 22:58)G4m3killer napisał(a): Wytłumaczy mi ktoś czemu MAC warto zmieniać i jaką role odgrywa w odnalezieniu sprzetu.
Ogólnie, to każda część Twojego komputera posiada jakieś tam numery seryjne, fabryczne, ewidencyjne, itp. Karta sieciowa posiada dodatkowo także adres MAC, który jest rozpoznawany w sieci i pozostawiany w routerze, do którego się łączysz. W logach routera można sobie odczytać: kto, kiedy, jak długo, z jakiego MAC-a, itp. się łączył i co kombinował Smile

(08-30-2013, 22:58)G4m3killer napisał(a): A ciasteczka czyszczę raz na dzień. Jest jakiś program który sam czyści ciasteczka przy kazdym wyjściu lub wejściu do internetu?
Chyba każda przeglądarka ma opcję automatycznego czyszczenia ciastek, adresów i innych rzeczy po zamknięciu programu. Trzeba ją sobie tylko odpowiednio skonfigurować.
(08-30-2013, 23:07)Bysiek napisał(a): Ogólnie, to każda część Twojego komputera posiada jakieś tam numery seryjne, fabryczne, ewidencyjne, itp. Karta sieciowa posiada dodatkowo także adres MAC, który jest rozpoznawany w sieci i pozostawiany w routerze, do którego się łączysz. W logach routera można sobie odczytać: kto, kiedy, jak długo, z jakiego MAC-a, itp. się łączył i co kombinował Smile

A czy da się te dane wyczyścić na routerze?
I co mi wiadomo (ktoś na jakimś forum mi napisał), że po MAC nie można wyszukać osoby. Czyli to by się równało z tym, że nie wykryją. No, ale jeśli taka opcja jest to gdy np. zmienię adres MAC karty sieciowej to nie będę mógł być wykryty? Czy na jakiej zasadzie to działa?

PS. Czy zwykły darmowy VPN także by wystarczał? Czy jest gorszy od tora? Słyszałem, że inne "rzeczy" mogą nas zdradzić np. js. Czyli wychodzi na to, aby go wyłączyć?
~ Albert Einstein
1. Da się wyczyścić. Prawie każdy router ma opcję czyszczenia logów. Trzeba się najpierw tam zalogować. Smile
2. Zmiana MAC to jeden ze sposobów/dodatków pozwalający zwiększyć anonimowość. Zmieniasz --> działasz ---> zmieniasz ---> działasz, wtedy trudniej zidentyfikować taką osobę. Każda zmiana utrudnia namierzenie. Adres MAC pozostawiony na routerze nie ma znaczenia, bo Ty już masz inny.
3. Wg mnie TOR jest najbardziej bezpieczny i godny polecenia, w miarę szybki, łatwy i przyjemny. Ale oczywiście używanie TOR-a + innych programów (tego typu) zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo.
4. TOR już ma defaultowo wyłączone to, co zmniejsza naszą prywatność. Można sobie wszystko ustawić/poprawić w opcjach programu.
Ogólnie sprawa dotycząca anonimowości w sieci ... NIGDY nie rób NIC co może CIĘ zidentyfikować !!! (nie loguj się na swoją prywatną pocztę, nie wysyłaj wiadomości do znajomych, nie sprawdzaj kolegów, nie loguj się na swoją realną tożsamość ... NIGDZIE!
Ufff - to by było na tyle.

Jedno logowanie, jedno konkretne zadanie.
(potrzebujesz poczty? to sobie ją otwórz ... z TORa i nigdy się nie loguj na nią inaczej).

PS. aha, NICK, nazwa majla - zawsze inna Wink jak to wszystko zapamiętać? ... fajnym miejscem jest plik tekstowy - trzymany na zakodowanym dysku np. KALI w zakodowanym pliku TrueCrypta ... proste?

A tak na marginesie - nie rob nic takiego, abys sie musial ukrywac ... Smile proste?