Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szybka zmiana IP
Witam.

Mój znajomy ma postawioną stronę WWW. Chcę mu podbić statystyki odwiedzin, ale serwer zalicza tylko wejścia z różnych i niepowtarzających się numerów IP. Czy istnieje (w miarę szybka) metoda na zmianę IP? Chodziłoby mi taki automat lub pół-automat typu: zmiana IP --> wejście na stronę --> zmiana IP --> wejście na stronę --> zmiana IP --> itd.
Jeżeli masz ASLa możesz się tak bawić, w przeciwnym wypadku konieczne będą proxy. Nie mniej jednak same wejścia wyjścia nie starczą. Powinieneś gdzieś na podstronę wejść i być choć kilka sekund na niej, bo przy dużej liczbie wejść możesz załapać bana od wyszukiwarek.
Istnieje taki bajer jak TOR :)
Tor, czyli program obsługujący serwery proxy. Kiedyś się nim bawiłem i czegoś mi tam brakowało, ale niestety nie mogę sobie przypomnieć...
Owszem, używam obecnie proxy przez WWW. Trochę to czasochłonne. TOR-a też używam w najnowszej wersji pod Win, ale mimo, że klikam Użyj Nowej Tożsamości, to po odświeżeniu strony tytułowej mam często ten sam numer IP. Tak się dzieje sporadycznie. Niekiedy TOR wybierze sobie nowe IP za każdym następnym kliknięciem na nową tożsamość, a czasem i 5 kliknięć to mało, żeby uzyskać inne IP. Nie jest to może bardzo niewygodne, ale spowalniające całą pracę. Może jest możliwość jakoś skonfigurować TOR-a, żeby numery IP zawsze były inne i się nie powtarzały? Albo może da radę stworzyć własną listę niepowtarzalnych IP, żeby TOR sobie z niej korzystał? A może ktoś zna inny sposób na ten problem?
[Obrazek: tor_ip.jpg]
Sprawdz takie cos ...a noz widelec :)

W konsoli cmd pod win.

ipconfig /flushdns
- ipconfig /release
- ipconfig /renew
1.
(08-26-2013, 11:39)hancock napisał(a):  Sprawdz takie cos ...a noz widelec :)
hancock: no niestety, nic to nie dało. Sytuacja z TOR-em jest dalej taka sama.

2. Wpadłem też na taki pomysł. Napisałem w C/C++ program do otwierania i zamykania okna przeglądarki internetowej IE8. Następnie zainstalowałem Steganos Internet Anonym Pro 6.0.8. W Opcjach internetowych IE8 ustawiłem pożądaną stronę startową. Mój program miał za zadanie co 30 sekund odpalać IE8 na 20 sekund (w połączeniu ze Steganos-em 6, który miał zapewnić zmienność IP), a potem go wyłączać. I tak w kółko, ciągle z nowym IP. Niestety Steganos 6 tylko pokazywał na czerwono, że jest w trybie Camuflage i nie łączył się z swoimi Proxy - ogólnie nie dawał anonimowości. Po zainstalowaniu Steganos-a 7 program wieszał mi IE8. Próbowałem też z Chrome-m, ale Steganos w moich wersjach w ogóle nie chciał mi współpracować z tą przeglądarką.
Po zainstalowaniu Tora dodał mi się plugin do firefoxa. Za każdym razem jak za pomocą tego pluginu kliknąłem "nowa tożsamość" to wygenerował mi nowy ip. Jedyne co, to zaakceptowałem treści anglojęzyczne, by nie iść przez polskie DNSy.

Możesz też łączyć się przez anonymouse.org, ale bez konta premium raczej działa marnie. :)

(08-26-2013, 11:39)hancock napisał(a):  Sprawdz takie cos ...a noz widelec :)

W konsoli cmd pod win.

ipconfig /flushdns
- ipconfig /release
- ipconfig /renew

Tor proxy ustawia tylko na przeglądarkę, więc renew nic nie zadziała.
1. TOR to przecież FireFox :) Nie trzeba instalować oddzielnego FireFox'a, żeby korzystać z jednego i drugiego. :)
2. Do jednorazowego wejścia na WWW anonymouse.org się nadaje, ale do wielorazowych akcji już nie, nawet po ponownym zamknięciu i otwarciu przeglądarki z ustawionym z adresem.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
stat4u