Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grafika a kali
(08-29-2013, 9:43)ProgramistaX987 napisał(a):
(08-28-2013, 21:55)rodal.johan8 napisał(a): witam modele np k75de to są AMD sam posiadam ten model asusa z amd a6 4400MHz
i jak się korzysta z matrycy błyszczącej? tragedia nie?

powiem ci że nie jest tak tragicznie jak dla mnie to ok
(08-30-2013, 20:47)rodal.johan8 napisał(a):
(08-28-2013, 21:55)rodal.johan8 napisał(a): witam modele np k75de to są AMD sam posiadam ten model asusa z amd a6 4400MHz

Często pracujesz w oświetlonych pomieszczeniach/na dworze ;p?
(08-31-2013, 11:25)ProgramistaX987 napisał(a):
(08-30-2013, 20:47)rodal.johan8 napisał(a):

Często pracujesz w oświetlonych pomieszczeniach/na dworze ;p?
Jeżeli mam dość mocne światło skierowane na matryce to nie powiem jest to bardzo słabo widoczne i czasami uciążliwe (co w porównaniu z poprzednim laptopem nie było takie) ale tak ogólnie to nie mam większych problemów z patrzeniem i co najgorsze z oczami przy używaniu tego typu matrycy.
Może to kwestia przyzwyczajenia (może oczu bądź tego kto co lubi).
Ogólnie jestem zadowolony a to jest najważniejsze.
Tak teraz sobie myślę, i potrzebuję pomocy speców.
amd a10 chwaliliście ze względu na dobre APU, ale suma sumarum do czego mi dobra grafika?
Mam zamiar zainstalować Kaliego i on jako OS+większośc zabawek korzysta z CPU, prawda?
nie będe używał hashcata-ocl bo od tego mam blaszaka, na laptopie mam zamiar mieć Kaliego, do testów penetracyjnych.
90% firm robiących amd a10 wycofała produkty z nim obecne(EOL). Więc w tej cenie(<2.5k) mam do dyspozycji tylko 2 rdzeniowy i5. Czy i5 jest dużo gorszy, czy jednak szukać czterordzeniowca?
Przypominam, że nie mam zamiaru używać hashcata, ale za to resztę zabawek Kaliego w tym metasploita.
Co powiecie?
@Tommy
@Bysiek
?
1. Skoro ma być tylko Kali + testy, to właściwie dobry będzie nawet stary 2-rdzeniowy laptop. Kali nie ma jakichś specjalnych wymagań. BT5 R3 PL działał mi bez problemu na 1-rdzeniu i 2GB RAM-u.
2. Do łamania HS ma być dobra grafika GPU, czyli Radeon.
3. Weź też pod uwagę, że za jakiś czas deweloperzy z Kali wypuszczą w końcu wersję Kali dla AMD. Co wtedy? Będziesz znów zmieniać laptopa? Trafi się jakiś wyjazd nad morze, w góry, wypad na miasto z laptopem, i co? Nie lepiej mieć 'uniwersalny' sprzęt, gdy blaszak się zagrzeje albo zaniemoże?
3. Nie rozumiem tego, że wypuszczą wersję dla AMD. To teraz działa tylko na intelu, a na AMD dopiero wypuszcza? To po co wcześniej ktos mi doradzał amd?
To ma być uniwersalny sprzęt w razie czego, ale głównie chodzi mi o Kaliego/bt.
4rdzenie(amd a10) vs 2 rdzenie(i5)?
1. Mówimy o wersji Kali dla GPU z AMD. Kali na razie nie obsługuje GPU (ani kart AMD, ani kart NVidia) do szybkiego łamania HS, bo są problemy z implementacją kodu. Jest to 'uroda' samego Kali, a nie deweloperów. http://kali-linux.pl/download/
2. Skoro nie chcesz łamać HS (co wymaga GPU), to do Kali + metasploit wystarczy właściwie jakikolwiek laptop 2-rdzeniowy bez GPU.
3. Jak chcesz łamać HS, to ściągnij i używaj BT5 R3 PL. Tu masz to opisane: http://backtrack.pl/pobieranie/
4. Sugerowano Ci laptopa z grafiką w wersji AMD, czyli dla GPU z AMD, jako sprzęt uniwersalny do BT5, do łamania HS oraz do Kali - na przyszłość. Po drugie karty NVidia mogą się schować przy odpowiednikach z AMD, jeśli chodzi o szybkość łamania HS. Pisał o tym już wielokrotnie Tommy.
5. Ja bym brał 4-rdzenie (AMD A10), czyli CPU/APU i GPU tej samej firmy AMD. Intela sobie daruj, o czym pisał wczesniej Tommy.
1. Hashy łamał nie będę na laptopie- od tego mam blaszaka i dedyki. Potrzebuję dobrego stuffu do pentestów, dlatego Kali bo słyszałem, że jest przyjemniejszy od BT.
2-5. Teraz już większość rzeczy rozumiem.
Z tym, że teraz nigdzie na necie nie ma już żadnego kompa, który miałby amd a10 i matową matrycę w cenie do 2.5k. Czyli co, lecieć do media i brać tego - http://www.mediamarkt.pl/notebook-samsun...,id-855912 ?
Z tym, że mam pytanie kolejne:
1. 15'6 cali to nie taka trochę pierdziawka jak na kilka godzin pracy dziennie?
2. Jeśli na ten sprzęt padła EOL, to znaczy, że mimo, że laptop ma 24 miechy gwarancji to i tak już mi go nie naprawią/wymienią/sth?
1. Bardzo dobry sprzęt, za rozsądne pieniądze.
2. 15'6 cala wystarczy. To ma być sprzęt przenośny, a nie telewizor panoramiczny.
3. Warto też się skonsultować ostatecznie ze sprzedającym i dokładnie wypytać o gwarancję, rękojmię, itp.
Dzięki.
Sprzedający przeważnie piszą: "Samsung ma ta ten sprzęt EOL i my już nie sprzedajemy, natomiast odnośnie gwarancji proszę pisać do samsunga" -.-'

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u