Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia jak to kupiłem ALFĘ z allegro za małą kasę.
Exclamation 
Witam.
Kilka dni temu kupilem na allegro uzywana karte Alfa-AWUS036NHA.
Moj problem polega na tym, ze alfa pod linuxem po zmianie mac-a nie chce sie laczyc ani wstrzykiwac pakietow. Pod windows zmiana mac-a dziala poprawnie.
Dodam ze testowalem karte tp-link na tym samym chipsecie co alfa i z tp-linkiem nie ma najmniejszych problemow.
W zwiazku z tym chcialbym wiedziec czy wszystkie alfy maja taki problem, czy po prostu kupilem bubla ?
Prosilbym kogos kto posiada alfe o przetestowanie jej w tym zakresie.
Dodam ze w airmon-ng chipset alfy jest wykrywany normalnie czyli jako AR9271.
Pozdrawiam.
Chyba jednak kupilem bubla.
Przetestowalem te alfe i okazuje sie ze karta w ogole nie nadaje pod linuxem. Tp-link dziala poprawnie, natomiast ta alfa nadaje tylko pod windows.

Trzeba bedzie odeslac te karte w ramach naprawy gwarancyjnej.
Temat do zamkniecia.
Nie ma możliwości aby układ uszkodził się tak aby chodził tylko pod Windows.
Ja mam NHA v1.0 i karta działa tak samo jak WN422G.

Ale tu pytanie, czy karta nie nadaje po zmianie MAC czy w ogóle?

Ile dałeś za używkę ?
(01-22-2012, 0:55)Tommy napisał(a): Nie ma możliwości aby układ uszkodził się tak aby chodził tylko pod Windows.
Ja mam NHA v1.0 i karta działa tak samo jak WN422G.

Ale tu pytanie, czy karta nie nadaje po zmianie MAC czy w ogóle?

Ile dałeś za używkę ?

Za uzywke dalem 150zl. Testowalem te alfe pod BT4 R2 orazBackTrack 5 R2 2012-01-17 i niestety sytuacja wyglada identycznie.
Karta w ogole nie nadaje pod linuxem.
Dziala tylko tryb monitor, ale bez wstrzykiwania.
Alfa widzi siecie ale nie chce sie polaczyc z AP w trybie managed.
Testowalem z zalaczonym szyfrowaniem WPA2, WEP oraz bez zadnego szyfrowania.
Karte testowalem na 2 komputerach/laptopach, zmienialem antenke oraz kabel USB.
Ta alfa na obudowie ma oryginalny hologram, mac na naklejce zgadza sie z mac-kiem ktory pokazuje macchanger.
Pod windows alfa dziala poprawnie zarowno bez jak i ze zmiana mac-a, bez szyfrowania i z zalaczonym szyfrowaniem.
Dodam ze posiadam rowniez WN422G oraz WN722. Karty TP-linka dzialaja wysmienicie zarowno pod windows jak i pod linuxem.
Program reaver laczy sie i zgaduje PIN na kartach TP-linka a na alfie w ogole nie chce sie podlaczyc.
Moja alfa jest troszeczke czulsza od kart TP-linka, zarowno pod windows jak i pod linux-em. Pod windows laczy sie z siecia z ktora TP-link nie jest w stanie sie polaczyc (siec szyfrowana WPA2).
Kurde juz wychodze z siebie i sam nie wiem co jest grane z ta alfa...

p.s.
Skad wiesz ze masz v1.0 ?
Na mojej alfie nie ma takiej informacji...

Dodam jeszcze ze moj poprzednik kupil karte w sklepie easy-wifi.
Na pudelku znajduje sie naklejka z kodem kreskowym tego sklepu a wewnatrz paragon i karta gwarancyjna.

Dochodzenia ciag dalszy.
Na paragonie znalazlem : Alfa AUS036NHA ATHEROS 11nUSB i dziwnie niska kwota 100zl + 10 zl przesylka + VAT, czyli razem 130,57 zl.

Numer seryjny na karcie gwarancyjnej nie zgadza sie z numerem na mojej karcie !

Najgorsze jest to ze wystawilem juz gosciowi pozytywa na allegro, poniewaz sprawdzilem karte pod windows i wszystko bylo ok.
Podejrzewam ze jest to jakas trefna partia tych kart i dlatego facet kupil ja duzo taniej od easy wi-fi.
Sprzedawca nie poinformowal o tym fakcie na stronie aukcji.
Zauwazylem ze gosc wystawil kolejna taka aukcje na allegro dlateg chcialbym przestrzec potencjalnych kupujacych.
Oto link do aukcji :
http://allegro.pl/alfa-awus036nh-awus036...14289.html
Jeżeli jesteś z okolicy Katowic to mogę ci ją sprawdzić.
A jeżeli masz takie życzenie mogę przerzucić eeprom karty, a nawet cały układ jeżeli dasz mi dawcę.
(01-22-2012, 16:16)Tommy napisał(a): Jeżeli jesteś z okolicy Katowic to mogę ci ją sprawdzić.
A jeżeli masz takie życzenie mogę przerzucić eeprom karty, a nawet cały układ jeżeli dasz mi dawcę.

Akurat pracuje w delegacji w Dabrowie Górniczej i bede na miejscu od wtorku do piatku a pozniej od poniedzialku.
A co do epromu - czy masz na mysli wylutowanie i przeprogramowanie istniejacego epromu, czy moze przelutowanie epromu np z karty TP-link ?
EEPROM się programuje.

Układ można przylutować.

Kartę muszę mieć na 12-24h
(01-22-2012, 19:21)Tommy napisał(a): EEPROM się programuje.

Układ można przylutować.

Kartę muszę mieć na 12-24h

Jestem zainteresowany.
Wyslalem Ci wiadomosc na PM.
OK, temat klap.
Spotkałem się dziś z kolegą, który dał mi swoją świeżo zakupioną ALFĘ AWUS036NHA do sprawdzenia. Jak pisał wyżej karta miała problemy ogólnie z działaniem, problemy potęgowały się pod linux-em.
Troszkę mu nie wierzyłem ale się przekonałem że ma rację.

Sam jackkk pokazał mi że jeden z boków karty odchodzi, a obudowa jest lekko niespójna.

Rozkręciłem ją i oto wnętrzności:

Pęknięte oba przednie uchwyty. Dodatkowo gustownie umazane SuperGlue lub Kropelką.

Złamany jeden tylny, dlatego karta wygląda jak zdarty kapeć.

Tego na zdjęciu nie widać ale okolice anteny są umazane wyrafinowanym narzędziem naprawczym do "lutowania" potocznie nazywamy to narzędzie klej cyjano-akrylowy.

Dodatkowo róg PCB karty jest uszkodzony, chyba komuś upadła? Co też jest dosyć dziwne... ponieważ obudowa jest cała!

Dodatkowo czego na PCB brakuje drobnych elementów, jutro dokładnie sprawdzę jakich ale już dziś wiem że karta nie pracuje poprawnie. Ma bardzo niestabilny sygnał a to co odbiera wacha się od -90dbm do -40dbm.

Żeby tego było mało kolega pokazał mi rachunek na kartę który opiewa na kwotę 100zł! Kolega odkupił ją za 150zł!
Normalnie karta ta kosztuje około 200 do 250zł!

Jackkk przekazał mi też informację że karta gwarancyjna która dostał, ma zupełnie inny numer seryjny karty niż ten na karcie.

Na podstawie informacji jakie dostałem od Jackkk oraz to co zobaczyłem uważam że karta była uszkodzona i sprzedana wcześniej za 100zł jako uszkodzona albo sprzedawca robi totalnego wała, sam ją zniszczył a potem sprzedaje jako nowa.

http://allegro.pl/my_page.php?uid=15813852 login: Witold2424