Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Namiar na adresata bramki sms
Witam.
Od jakiegoś czasu moja dziewczyna dostaje tajemnicze wiadomości z bramki sms (oczywiście nadawca nie chcę się ujawnić). Wiadomości nie są obraźliwe, nie ma w nich gróźb lub czegoś, co można podciągnąć pod jakiś paragraf, także w policji i prokuraturze nawet nie próbuję znaleźć rozwiązania tego problemu. Wiadomości nie są o przyjemnej tematyce, dlatego chciałbym się dowiedzieć, kto je wysyła. Bezpośrednio raczej dostać się do ip nadawcy się nie da, bo takie dane przechowują tylko operatorzy sieci, a udostępniają je tylko na prośbę prokuratury.
Mam pewien pomysł jak to zrobić, lecz potrzebowałbym w tym pomocy. Otóż ( jeżeli istnieje możliwość ) odpisać na bramkę do nadawcy, w treści umieszczając link do strony internetowej, która znajdowała by się na moim serwerze. Szans może dużych nie ma, że "ofiara" tą stronę odwiedzi, chyba, że jakoś zrobi to się podstępem. Wtedy powinna być ugotowana, bo z logów raczej da się wyciągnąć IP osób, które stronę odwiedziły. Problem tkwi w tym, że moja wiedza z back tracka ( jeśli byłby potrzebny) , sieci i wszystkiego co mogłoby być związane z działaniami do uzyskania adresu IP może być nie wystarczająca. Dlatego proszę o podpowiedź i o wyrażenie zdania kogoś kto miałby o tym większe pojęcie. Czy jest to w ogóle możliwe ? I czy może ktoś ma lepszy pomysł jak rozwiązać ten problem ?
Jestem skory stosownie wynagrodzić pracę i trud osobie, która podjęłaby się tego i przyniosła pożądane efekty.
Z tego co wiem, to można odpisać na ten sam numer, tylko problem w tym, że sprawca musi mieć otworzoną stronę z bramką sms.
A co do podstępu, to np: Masz czego chciałeś, albo czy to przypadkiem nie ty?
Nie rozumiem, po co musi mieć otworzoną stronę z bramką ? Żeby odczytać tą wiadomość ? Myślałem, żeby wiadomość wyglądała tak : Taki/Taka mądra jesteś, bo uważasz się za anonimowego ? Bardzo dobrze wiem kim jesteś, a jako ciekawostkę zobacz sobie co ci grozi za takie miłe wiadomości : [link do strony].
Ja nawet nie jestem pewien, czy można odpisać na bramkę. Przecież numer podany przy wysyłaniu może należeć do kogoś innego, i wtedy sms z odpowiedzią trafi do niego. Poza tym co ci z IP?
http://www.moj-adres-ip.pl/geolokalizacja-ip/ .
Nic ci to nie da, zbyt nieprecyzyjne...
Samo IP nie da za dużo, jestem w Polsce, a moje IP pokazało, że jest w USA, nie korzystam z bramki itp, mam zmienne ip i czasem pokazuje ze mam IP w Krakowie, co jest nieprawdą.
Bo IP tak naprawdę nie należy do ciebie, tylko do ISP.
No tak, sam też mam zmienne IP. Netia, TP i wszystko co podobne tak ma. Ale jest szansa, że tamta osoba nie ma zmiennego IP, wiedziałbym to po tym czy wyświetliło je w mojej okolicy. A macie może jakiś inny pomysł co z tym zrobić ?
Myślę, że temat sprowadza się do:
http://media2.pl/telekomunikacja/88993-N...ronic.html
.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
stat4u