Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Realtek RTL8187L Mass Production Kit
Realtek RTL8187L Mass Production Kit

Zbiór programów oraz specjalny sterownik dla kart z układem RTL8187L, pozwala on na dokonywanie modyfikacji zawartości eeprom-u karty. Zmienić można np. moc nadawania na każdym kanale z osobna, adres MAC, margines czułości, interpretacje sygnału. Pakiet zawiera też program do testowania sprawności karty a także kilka rodzajów normalnego sterownika dla karty, w tym sterownik z regulacją mocy.

UWAGA! Zmiany dokonywane za pomocą tego programu są stałe, zmieniają MAC definitywnie, niezależnie od maszyny. Program może uszkodzić kartę bezpowrotnie, za uszkodzenia karty nie biorę odpowiedzialności. Ręce umywa też producent Smile

Do pobrania na:
http://chomikuj.pl/funtoo/Realtek+RTL818...uction+Kit

Hasło do pliku:
[hide]lost.one.pl[/hide]

Okno edycji mocy oraz adresu MAC:

Karta odpalona na innej maszynie po zmianie mocy i adresu:

W załączniku plik MAP dwóch najbardziej znanych kart na układzie RTL8187L:
- Tonze UW-6200R/H 200mW tx: 35
- ALFA AWUS036H v2.0 1W tx: 51

Teraz za pomocą MPK możesz sobie z zwykłej karty zrobić Tonze!
Według moich testów niektóre ZWYKŁE karty (np. AzurWave UW-200 bazująca na RTL8187L) nie jest w stanie wygenerować mocy większej niż 250mW a więc max. ustawienie tx = 40. Próbowałem przekroczyć grubo moc maksymalną zwykłej karty aby sprawdzić czy karta ulegnie awarii sprzętowej, ale okazało się że karta po prostu nie działa. Po przywróceniu ustawień fabrycznych (za zapisanego wcześniej pliku MAP) karta znowu zaczęła funkcjonować. Niestety nie mogę dać gwarancji że wasza karta nie ulegnie uszkodzeniu.

Tonze UW-6200R/H po wsadzie prosto z ALFA 1W działa jak złoto! Router pokazuje wyraźnie identyczną moc sygnału jak od stojącej 1cm dalej ALFA 1W. Jutro przeprowadzę pomiar energii fali za pomocą miernika.

UWAGA! Jeżeli ktoś z was ma dowolną inna kartę na RTL8187L, bardzo proszę umieszczać tu zapisane pliki MAP z niej! Chętnie stworzę mała bibliotekę.

Jak to zrobić?
1. Instalujemy pakiet RTL8187L Mass Production Kit
2. Podłączamy kartę z RTL8187L
3. Czekamy aż zainstaluje się sterownik:
Realtek RTL8187 Wireless USB 2.0 Adapter (Mass Production Test)
4. Podczas instalacji możemy zostać zapytani o instalację sterownika, dajemy "mimo to zainstaluj"
5. Wchodzimy do:
C:\Program files\REALTEK Semiconductor Corp\REALTEK RTL8187 WLAN NIC Massproduction Kit\
6. Odpalamy WPG818x.exe
7. Klikamy "load EEPROM"
8. Gdy EEPROM zostanie odczytany w okienku "*Mac Address" zmieniamy 4 ostatnie znaki adresu na cyfyr 6666 (aby wymazać nasz adres MAC)

Bardzo proszę pozostawić 6 pierwszych znaków adresów, ponieważ dają one możliwość rozpoznania producenta karty, tzw. vendor id

9. Klikamy "Save To Map File" i klikamy Yes jeżeli zostaniemy zapytani o nadpisanie.
10. W katalogu:
C:\Program files\REALTEK Semiconductor Corp\REALTEK RTL8187 WLAN NIC Massproduction Kit\
powstanie plik 8187.MAP który pakujemy zip-em i umieszczamy na forum!
Dziękuje Smile

Załączone pliki
.zip   ALFA_AWUS036H1W_MAP.ZIP (Rozmiar: 303 bajtów / Pobrań: 98)
.zip   Tonze_UW-6200RH_MAP.zip (Rozmiar: 323 bajtów / Pobrań: 103)
tu masz od alfy, tylko ,ze 500mW. wrzucilem na nia soft z alfy wersja 2 i w sumie dzialala. z drugiej strony mozna wymusic na mojej alfie i linuxie wieksza moc, przynajmniej teoretycznie Smile jeszcze sie pobawie w porownanie mocy, ale pytanie na ile mozna wierzyc w to co pokazuje router. u mnie netgear z tomato.

Załączone pliki
.zip   8187alfa500mw.zip (Rozmiar: 321 bajtów / Pobrań: 34)
Akurat jeżeli sprawdzasz na routerze to można wierzyć. Smile
A co myślicie, aby wrzucić plik map z Alfy 1W do Alfy 500mW ? Próbował ktoś ? Czy jest między nimi techniczna różnica czy różnica wynika jedynie z wgranego firmware'u ?
Tonze UW-6200R/H to zdaje się jest tańsza kopia Alfy 500mW, a Tobie Tommy po podmianie chodzi wszystko cacy.
Ładuj bez wahania, robiłem to i działa.
Rozumiem, że instalacją pakietu muszę/powinienem odinstalować poprzedni sterownik oraz obecne oprogramowanie sterujące kartą?
Rozumiem, że podmiana eepromu na Alfę 1W przynosi jakieś wyczuwalne korzyści ? ;p
ja wlozylem z wersji 2.0 do alfy wersja 1.0 i roznicy nie widze. sprawdzany sygnal na routerze pokazuje na obydwoch epromach w zasadzie to samo.
Tak, sterownik normalny musisz wywalić. A MPK działa tylko na Windows XP.

Podmiana eepromu zwiększy moc, nie zmieni czułości. Ja mogę troszkę więcej, mogę np. spowodować że siła sygnału jest raportowana prawidłowo a sieci z którymi nie da się połączyć nie są pokazywane w wyniku wyszukiwań. Bawiłem się też w wymianę wzmacniaczy, lub elementów zasilania.
Plik MAP z mojej Alfy 500mW.
Zdziwiło mnie tylko to, że wcześniej parametry TX Power ustawione miałem na 55, a po wgraniu pliku MAP od Alfy 1W zmieniły się one na niższe, tzn na 53 ;] Czy tak właśnie miało być?
Po drugie obecny sterownik chyba coś źle pokazuje siłę sygnału pod XP, bo wszystkie sieci w zasięgu mają wg "Wireless Zero" poziom sygnału na "2 kreski". U was też tak to wygląda?

Załączone pliki
.zip   8187 - 500mW ZIP.zip (Rozmiar: 279 bajtów / Pobrań: 24)
Ustaw wszystkie na 65.