Forum bezpieka.org

Pełna wersja: Bootowalna płyta DVD z Win 7
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.

Własnie zainstalowałem sobie ponownie Win7, odczekałem kilka godzin aż ściągną się wszystkie aktualizacje i uaktualenia, sterowniki, doinstalowałem kilka własnych programów. Mam teraz świeży systemik gotowy do pracy, bez zbędnego syfu i zamulonego rejestru. Zeszło mi się z tym dobre kilkanaście godzin... ale się udało.

I teraz pytanie: czy istnieje jakiś normalny program, dzięki któremu stworzę płytę bootowalną DVD z całą zawartością, którą wcześniej zainstalowałem?

Chciałbym w razie awarii systemu wsadzić tę płytkę do czytnika DVD, zbootować ją przy starcie kompa i cyk... mam świeży system z tym wszystkim co instalowałem wcześniej.
Teoretycznie można użyć paragon backup and recovery i na pendrive, płycie zapisać obraz ale niestety ten program zawsze rozwala gruba mimo iż chcę tylko przywrócić 1 do 1 partycję...
Nie używam gruba. Dysk twardy jest jeden. Na partycji C: mam Win7 na partycji D: mam stuffy. Jest jeszcze partycja systemowa Z: ukryta 100MB, więc chyba powinno dać radę?
Tak, kwestia 5-10 klików ale aby stworzyć botowalną płytę bodajże trzeba mieć płatną wersje
AOMEI Backupper backup systemu na partycji C ,a potem jak bedziesz chciał przywrócic to 20 min i odzyskasz cały system.Program kompresuje ,więc backup więcej jak 20 gb nie zajmuje.Zapisujesz go na pendrivie.Płyta DVD odpada raczej.
w Windows 7 klikasz na centrum akcji  (taka chorągiewka) potem kopia systemu i przywracanie i zrób bootowalną  z DVD  tylko że często to wychodzi na kilku płytach na jednej się nie mieści
1. Testowałem Paragon backup and recovery 2013. Program fajny, robi backupy i dyski CD/DVD bootowalne. Obraz mojego systemu maksymalnie skompresowany to 17,5GB, natomiast bez kompresji 27GB. Niestety to nie wejdzie na jedną płytkę DVD. Nie mam napędu Blu. Chyba trzeba mi będzie zrobić bootowalnego pena. Zastosowałbym 32GB, ale niestety Paragon tego nie robi.
2. Testowałem AOMEI Backupper. Też fajnie działa, robi bootowalne peny, ale niestety oddzielnie trzeba zrobić obraz dysku C i gdzieś to trzymać, czyli muszę dwa pen'y, a chodzi mi o jeden nośnik.
3. Wcześniej w Win7 zrobiłem backup całego dysku C: i wrzuciłem go na dysk D: Po zbootowaniu płyty instalacyjnej Win7 i wskazaniu tegoż obrazu do odtworzenia dostałem komunikat, że nie da się przywrócić tej kopii, ponieważ różnią się wersje systemu Win7. I dupa, mimo że system był instalowany z tej semej płyty, którą wykorzystałem do próby przywrócenia kopii.

A czy może jakiś inny program polecacie, który mi ładnie zrobi backup całego dysku/partycji C i zrobi mi z tego bootowalnego pena?
(03-14-2017, 3:56)Bysiek napisał(a): [ -> ]1. Testowałem Paragon backup and recovery 2013. Program fajny, robi backupy i dyski CD/DVD bootowalne. Obraz mojego systemu maksymalnie skompresowany to 17,5GB, natomiast bez kompresji 27GB. Niestety to nie wejdzie na jedną płytkę DVD. Nie ma napędu Blu. Chyba trzeba mi będzie zrobić bootowalnego pena. Zastosowałbym 32GB, ale niestety Paragon tego nie robi.
A może zrób botowalnego pena jakiegoś 4gb czy coś w tym stylu a obraz dysku wrzuć na dysk D ? Ja tak robię Smile
1. Nic mi po bootowalnym penie i obrazie na dysku D, jeśli padnie mi cały dysk albo coś się uszkodzi z obrazem. Chcę to zrobić na jednym zewnętrznym nośniku, czyli tylko bootowalny pen 32GB/64GB wchodziłby w grę.

2. Ewentualnie czy opcja wykonania pełnego obrazu partycji C: do pliku .iso za pomocą Pagarona lub innym programem, a potem Rufusem zrobić z tego bootowalnego pena? Da radę coś takiego?

3. Ostatecznie: wykonać bootowalną płytkę CD jakimś programem, a obraz partycji C: skopiować i trzymać na penie?
Przykladowo robisz AOMEI Backupperem backup systemu z ustawieniami i wszystkimi
wgranymi programami na dysk zewnętrzny lub Pendrive 32 gb.Potem tym samym programem tworzysz Awaryjny dysk startowy na płycie CD lub pendrivie(wygodniej) będzie on oparty o jądro Linuxa lub WinPE i jesli padnie ci system lub cały dysk z systemem to na nowym kompie lub po wymianie-naprawie dysku uruchamiasz botowalnego pendriva i tam wskazujesz(po podłączeniu zewnetrznego HDD z backupem)miejsce zapisanego backupu.Po paru minutach masz identyczny system jak przed awarią.
Stron: 1 2